وبلاگ

خرید کفش مناسب باشگاه ورزشی

راهنمای خرید کفش مناسب باشگاه ورزشی

فهرست مطالب

اگر می‌خواهید به باشگاه بروید، یکی از وسایل ضروری برای شما، خرید کفش مناسب باشگاه ورزشی می‌باشد؛ کفش مناسب برای بدنسازی، دویدن، کراسفیت و … که می‌توانند به شما جهت انجام بهتر حرکات ورزشی، کمک شایانی بکنند. در این مقاله ما  انواع کفش ورزشی را به شما معرفی و شما را در جهت خرید کفش مناسب باشگاه ورزشی، راهنمایید خواهیم کرد.

 

کفش مناسب باشگاه برای من کدام است؟

پیش از خرید کفش مناسب باشگاه ورزشی خود، بهتر است در ابتدا روش تمرین خود را مشخص کنید تا بر اساس آن، کفش ورزشی مناسبی را خریداری کنید؛ با تعیین نحوه تمرین خود، می‌توانید کفشی را انتخاب نمایید که بتواند به بهترین شکل، به نیازهای شما به هنگام تمرین پاسخ دهد.

به صورت کلی، جهت شناخت و دسته بندی کفش مناسب باشگاه، آن‌ها را به سه گروه کلی، تقسیم بندی می‌کنیم:

  • کفش مناسب برای دویدن
  • کفش تمرین معمولی
  • کفش تمرین کراس‌فیت

 

خرید کفش ساقدار مردانه

ساق پا یکی از نقاط حساس در پاها به شما می‌رود که احتمال ضربه خوردن و صدمه دیدن آن به هنگام ورزش، بسیار بالا می‌باشد؛ به همین دلیل، باید از کفش‌های مناسبی برای محافظت از ساق پا استفاده کرد.

اکثر ورزشکاران به هنگام دویدن، بر روی پنجه پاهای خود، فشار وارد می‌کنند؛ کفش‌های ورزشی معمولی می‌توانند استقامت و پشتیبانی لازم را برای پاهای ورزشکاران فراهم کنند ولی، کفش‌های ساقه دار مانند کفش‌های بسکتبال یا تنیس، علاوه بر این ویژگی‌، از طرفین پا، ساق و ناحیه مچ پا نیز به خوبی حمایت می‌کنند.

 

خرید کفش مناسب باشگاه برای دویدن

خرید کفش مناسب باشگاه برای دویدن

اگر تمرین شما به صورت پر تحرک و با دویدن است، به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک کفش مناسب باشگاه که مخصوص دویدن می‌باشد را خریداری کنید. خود کفش‌های مخصوص دویدن در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که بر اساس نوع دویدن شما، متغیر خواهند بود؛ به عنوان مثال، کفش‌هایی که برای دویدن در جاده ساخته شده‌اند با کفش‌هایی که برای دویدن در زمین‌های مخصوص دو و میدانی ساخته شده‌اند، کاملاً متفاوت می‌باشند.

بیشتر بخوانید  آشنایی با انواع زیره کفش ایمنی

کفش‌هایی که برای دویدن ساختار شده‌اند، اکثراً دارای زیره بسیار ضخیم‌تری نسبت به دیگر کفش‌های ورزشی دارند؛ علت این امر هم این است که به هنگام دویدن، پاها احساس راحت‌تر و بالشتکی‌تر داشته باشند.

نکته: به دلیل زیره ضخیم و بالشتی مانند کفش‌های مخصوص دویدن، این کفش‌ها گزینه بسیار بدی برای تمرین‌های وزنه برداری محسوب می‌شوند.

به شما پیشنهاد می‌دهیم که از کفش‌های مناسب دویدن، تنها برای دویدن استفاده کنید و برای تمرین در محیط‌های باشگاهی مانند بدنسازی، از کفش مناسب آن ورزش استفاده کنید؛ چرا که می‌توانند بر عملکرد کلی بدن در زمان وزنه‌برداری و تمرین، تأثیر بگذارند.

نکته: کفش‌هایی برای دویدن در کوهستان و کوهنوردی تولید می‌شوند که با نام کفش کوهستان معروف هستند.

 

خرید کفش مناسب باشگاه برای تمرین

اگر به دنبال خرید کفش مناسب باشگاه برای فعالیت‌های تمرینی هستید، باید بدانید که کفش‌های تمرینی، شامل گسترده‌ترین مدل‌های “کفش مناسب باشگاه” می‌شوند؛ علت این امر هم این است که این کفش‌ها برای طیف وسیعی از تمرین‌های ورزشی و حتی پوشیدن روزانه طراحی شده‌اند.

نکته: استفاده از کفش‌های مناسب تمرین، برای انجام فعالیت‌هایی مانند بلند کردن وزنه‌های سنگین یا انجام تمرین‌های بسیار سخت، اصلاً توصیه نمی‌شود.

به صورت کلی، کفش‌های مناسب تمرین، دارای کفی میانی ضخیم‌تر و ساختار فوقانی غیرتخصصی می‌باشد؛ این دو ویژگی، امکان سواری نرم و راحت را به هنگام انجام تمرین‌های عمومی به ورزشکار می‌دهند ولی از طرفی دیگر، پتانسیل ورزشکار را برای داشتن عملکردی خوب در تمرینات خاص و ویژه، محدود می‌کنند.

اگر شما به هنگام ورزش، تمرینات خاصی را انجام نمی‌دهید و تمرینات شما شامل حرکات معمولی، دویدن‌های کوتاه و فشار کم می‌شود، استفاده از کفش تمرین معمولی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

نکته: در صورتی که شما یک ورزشکار حرفه‌ای هستید و یک برنامه تمرینی خاص و سنگین دارید، پیشنهاد ما به شما، خرید کفش مناسب باشگاه برای کراس‌فیت می‌باشد.

بیشتر بخوانید  بهترین برند کفش ایمنی

 

خرید کفش مناسب باشگاه برای کراس‌فیت

خرید کفش مناسب باشگاه برای کراس‌فیت

نوع قوی‌تر و باکیفیت‌تر کفش‌های تمرین معمولی، کفش‌های کراس‌فیت می‌باشد؛ ان کفش‌ها به صورت خاص برای انجام تمرین‌های سنگین و ویژه، طراحی و تولید شده‌اند. کفش‌های کراس‌فیت دارای ساختار خاصی هستند که به حفظ دوام و پایداری طولانی مدت کفش به هنگام تمرین‌های سنگین، کمک شایانی می‌کند؛ البته باید به این موضوع اشاره کرد که شما می‌توانید از این کفش برای انجام تمرین‌های معمولی نیز استفاده کنید، ولی قابلیت‌های کفش کراس‌فیت، بیش از این حرف‌ها می‌باشد.

اگر به دنبال خرید کفش مناسب باشگاه برای انجام تمرینات سنگینی مانند از طناب بالا رفتن و … هستید، کفش کراس‌فیت می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد؛ این کفش از کفی میانی با تراکم متوسط تا بالایی برخوردار بوده و می‌تواند به خوبی در تمرینات سنگین، شما را پشتیبانی کند.

در صورتی که به دنبال خرید انواع کفش مانند کفش کوهنوردی، خرید عمده کفش ایمنی و… با کیفیتی بسیار بالا و قیمتی مناسب هستید، مجموعه کفش فیدار می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

 

انتخاب بهترین اندازه کفش مناسب باشگاه ورزشی

برندهای مختلفی به تولید کفش مناسب باشگاه ورزشی می‌پردازند که هر یک از این تولیدی‌ها، محصولاتی با ساختار متفاوت را تولید می‌کنند و به همین دلیل، این امکان وجود دارد که شما در بازار، دو کفش را با شماره سایز یکسان پیدا کنید که دارای اندازه‌های متفاوتی هستند؛ بنابراین تنها نمی‌توان سایز کفش را ملاک مناسبی برای انتخاب کفش مناسب قرار داد.

کفش مناسب باشگاه بدنسازی چقدر باید تنگ باشند؟

به هنگام خرید کفش مناسب باشگاه بدنسازی به این موضوع توجه داشته باشید که کفشی را خریداری کنید که به هنگام تمرین، پاهایتان در آن نلغزند؛ از طرفی در حدی گشاد باشد که زمانی که آن را می‌پوشید، همچنان بتوانید انگشت‌های پاهایتان را بدون هیچگونه احساس ناراحتی، تکان دهید.

بیشتر بخوانید  تفاوت کفش کوهنوردی و کفش ایمنی

فضای خالی مناسب برای جلوی کفش ورزشی چقدر است؟

یک کفش مناسب باشگاه بدنسازی باید در حدود 0.5 تا 1.5 سانتی‌متر در انتهای خود، فضای خالی داشته باشد تا پنجه پا در کفش، راحت باشد و شخص به هنگام انجام فعالیت‌های مختلف ورزشی مانند وزنه زدن، دویدن، پریدن و …، به راحتی بتواند انگشتان خود را تکان دهد.

در صورتی که پاهای پهنی دارید، بهتر است کفشی را خریداری کنید که 1.5 سانتی‌متر، فضای خالی در بخش جلویی خود داشته باشد تا به هنگام ورزش، احساس ناراحتی نداشته باشید.

 

زمان تعویض کفش مناسب باشگاه ورزشی

زمان تعویض کفش مناسب باشگاه ورزشی

پس از خرید کفش مناسب باشگاه ورزشی و انجام تمرینات، چه زمان باید کفش را کنار بگذاریم و یک کفش جدید را خریداری کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نمی‌توان یک زمان ثابت را برای همه افراد و همه نوع کفش‌ها مشخص کرد؛ زمان تعویض کفش ورزشی به میزان مسافتی که شما با استفاده از آن طی کرده‌اید، بستگی دارد.

به صورت کلی، زمانی که زیره کفش‌های بدنسازی، کارایی اولیه خود را از دست بدهند، این به معنای فرا رسیدن زمان تعویض کفش بدنسازی شما می‌باشد.

دیگر محصولات برند کفش فیدار

نتیجه گیری

برای خرید کفش مناسب باشگاه ورزشی باید در ابتدا، نوع تمرین خود را مشخص کنید؛ در صورتی که تمرینات شما محدود به دویدن می‌باشد، بهتر است از کفش‌های مخصوص دویدن استفاده کنید؛ ولی در صورتی که شما یک برنامه تمرینی دارید، بسته به نوع تمرین (سبک یا سنگین)، باید یک کفش تمرینی معمولی یا کفش تمرینی کراس‌فیت را خریداری کنید.

جه کسب اطلاعات بیشتر و خرید کفش ضد اسید و همچنین خرید کفش مناسب باشگاه ورزشی می‌توانید توسط شماره‌های زیر با مجموعه کفش فیدار، تماس حاصل نمایید.

02165603000

09129200608

09121467516

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست تنظیمات خود را در تنظیمات موضوع تنظیم کنید -> هدر -> منو -> منوی تلفن همراه (دسته ها)
سبد خرید
شروع به تایپ کنید تا پستهای مورد نظر خود را ببینید.