اخبار جداگانه

Blog Details

کفش ایمنی

  • 1399-05-12 17:14:41

کفش های ایمنی به عنوان پوشش‌های حفاظتی برای پا در حوزه HSE و مهندسی برای سازمانها اهمیت ویژه ای دارد.که در قالب‌های مختلفی تعریف و طراحی و تولید می شود و نحوه محافظت و کارکرد آنها را از پا، با یکدیگر متفاوت می سازد.کفش های کامپوزیتی برای کار در محیط‌های الکتریکی و خطرناک مناسب هستند و در ساخت آنها از مواد کامپوزیتی شامل فیبر پلاستیک و کربن استفاده شده است.از دیگر ویژگی های کفش ایمنی مقاوم بودن در برابر جریان الکتریسیته است.کفش های ایمنی، از لحاظ طبی باید سلامت پا را حفظ کند و ارگونومیک باشد. لذا از مواد منعطف و سبک وزن در تولید برخی از مدل ها استفاده شده است. تا فشار های وارده به پا و به کمر فرد را خنثی کنند.

توجه به دستورالعمل EC وتطابق با استانداردهای بین المللی که در همه کشورهای دنیا یکسان هستند. از الزامات طراحی و تولید کفش کار ایمنی است که عبارتند از:

EN-ISO 20344: 2011 – تجهیزات حفاظتی شخصی

EN-ISO 20345: 2011 – تجهیزات حفاظتی شخصی – کفش ایمنی

EN-ISO 20347: 2007 – تجهیزات حفاظتی شخصی – کفش حرفه‌ای یا کفش کار

EN-ISO 13287: 2006 – تجهیزات حفاظتی شخصی- مقاومت در برابر لغزش

EN-ISO 15090: 2012 – تجهیزات حفاظتی شخصی – کفش برای آتش نشانان

EN-ISO 17249: 2004 – تجهیزات حفاظتی شخصی- مقاوم در برابر برش

EN-ISO 20349: 2010 – تجهیزات حفاظتی شخصی- خطرات حرارتی و جوش

کفش ایمنی را با دقت و حساسیت و شناخت متناسب با زمینه کاری و نوع فعالیت خود خودانتخاب ‌نماییدو به ضد حرارت، عایق برق، ، کار در ارتفاع و … توجه کنید. لذا انتخاب کفش از لجاظ مهندسی تولید و تکنولوژی به زمینه حرفه‌ای بستگی دارد.

یک کفش ایمنی مهندسی باید سبک و راحت باشد تا خسته نشوید. تا حد امکان از چرم ساخته شود ، کفی مقاومی داشته باشد تا لیز نخورد. پنجه گیر فلزی برای جلوگیری از ضربه خورد ن و یااسیب دیدن از افتادن مصالح در برابرعوامل جوی و شیمیایی و مصالح ساختمانی مقاوم باشد.

در بدترین شرایط آب و هوایی برای استفاده در پالایشگاه ها و میادین نفت در آب و هوای خشک و گرم همخوانی داشته باشد در فعالیت های عملیاتی در برابر مواد شیمیایی پا در امان باشد.نسبت به فعالیت ها در درجه حرارت‌های بالا و از لحاظ الکترواستاتیک مناسب باشد. بسته به نوع فعالیت ها روی سطوح چرب در برابر لیز خوردن و جذب آلودگی مقاوم و قابل شستشو باشد. به راحتی پوشیده شود ه و گاه لازم است مخصوص محیط سرد و مرطوب باشد.

این ویژگی ها بر اساس مجموعه ای از استاندارد های اروپا به نام EN و ISO قابل بررسی هستند.

آزمایش EN برای مقاومت در برابر لغزش است و دارای یکی از کد های SRA , SRB , SRC می باشد.

SRA: بر روی سطح کاشی مرطوب و آغشته شده به کف صابون آزمایش شده است.

SRB: بر روی سطوح استیل آغشته به گلسیرین آزمایش شده است.

SRC: در هر دو شرایط تحت آزمایش قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که دارا بودن این کدها به تنهایی برای استاندارد بودن و ضد لغزش بودن کفش کار کافی نیست. فیدار برای صیانت و حفاظت از سلامت و ایمنی پای مشتریان خود امکان بررسی و تست محصولات خود را در محیط کار مخصوص شما، با ارسال نمونه های انتخابی مشتری فراهم می نماید.

اشتراک گذاری: