وبلاگ جداگانه

Blog Details

کفش کار؛ ایمنی در محل کار

  • 1400-06-29 14:15:28

کفش کار؛ ایمنی در محل کار


استفاده از کفش کار ایمنی را برای افراد در محیط کار فراهم می کند. عبارت هایی مانند حادثه «هیچگاه خبر نمی دهد» یا «اول ایمنی بعد کار» را شنیده اید. این امر زمانی پررنگ می‌شود که شغل افراد در محیطی باشد که خطرات زیادی سلامت آن ها تهدید می کند.
ضرورت ایجاب می کند که اصول و قوانین برای پوشش ایمنی در محیط کار توسط کارفرمایان اجرا شود. حفظ سلامت کارگران بر عهده آنان می باشد و مساله ای بسیار مهم است.
پوشش ایمنی حین کار از چند بخش تشکیل می شود. مهمترین بخش کفش کار است که ایمنی لازم را برای فرد فراهم می کند. هر حرفه ای خطرات خاص خود را به همراه دارد.
کارگران در محل کار با مواد مختلفی سروکار دارند. این مواد ممکن است برای آن ها خطرآفرین باشد. آتش، مواد تیز، مواد شیمیایی و ... از جمله خطراتی هستند که سلامت آن ها را تهدید می کند. گاهی نیز خطر لیز خوردن در محل کار وجود دارد.
هر کدام از این شرایط نیاز به یک کفش کار مخصوص دارد. به طور مثال کفش با زیره فلز برای محیط هایی که با برق سروکار دارند توصیه نمی شود.
گروه تولیدی آرتا فیدار خاورمیانه انواع کفش با بهترین کیفیت را برای مشتریان عزیز تولید می کند.

 

 

 

 

راهنمایی خرید کفش کار


 قبل از انتخاب کفش ایمنی باید محیط کار را ارزیابی کنید. سپس کفش مناسب را خریداری نمایید. استاندارد های لازم باید در زمان طراحی و تولید کفش رعایت شده باشد.
کفشی انتخاب کنید که ساق بلندی داشته باشد. اگر ساق کفش چند سانتیمتر بلند تر از ساق پا باشد نیز بهتر است.
نکته دیگر اینکه کفش مناسب با محیط کار خود را انتخاب کنید. ممکن است خطر برندگی با اشیای تیز مانند شیشه و ... وجود داشته باشد. باید یک ورق فلزی در زیره میانی باشد تا مانع آسیب رسیدن به پا شود. گروه تولیدی آرتا فیدار برای مشاغل پرخطر بهترین ها را با رعایت استاندارد های بین الملل تولید می کند.
برای مشاغلی مانند آتش نشانی، کارگران حفاری و ... یک کفش نامناسب احتمال خطر را افزایش می دهد. بنابراین جزو مشاغل پرخطر محسوب می شوند.
در زمان خرید کفش مطمئن باشید که ایمنی و محافظت لازم را برای شما تامین خواهد کرد. کفش کار باید ضد آب و ضد لغزش باشد. وزن سبکی داشته باشد که در طول روز بتوانید آن را تحمل کنید. کارگران مدت زمان طولانی از کفش کار استفاده می کنند.
زیره کفش باید مقاوم باشد و از جدیدترین متریال ها برای ساخت آن استفاده شده باشد. این نوع کفش باید در هنگام راه رفتن انعطاف بالایی داشته باشد. فرد کمتر دچار خستگی می شود.

اشتراک گذاری: